The New York Times ~ Darczyńcy i producenci narkotyków oferują 500 milionów dolarów na kontrolowanie globalnych epidemii Kirstin W.

The New York Times ~ Darczyńcy i producenci narkotyków oferują 500 milionów dolarów na kontrolowanie globalnych epidemii Kirstin W.

Pelzman, MD, z Weill Cornell Internal Medicine Associates i cotygodniowy bloger dla MedPage Today, śledzi, co dzieje się w świecie medycyny podstawowej. Pelzman’s Picks to zbiór linków do blogów, artykułów, tweetów, badań w czasopismach, opinii i wiadomości dotyczących podstawowej opieki zdrowotnej, które przyciągnęły jego uwagę.

W Baltimore na spotkanie, długie dni pełne sesji plenarnych i warsztatów, ceremonii wręczenia nagród i sesji plakatowych. Recyklingowane powietrze w hotelu, zła kawa, świetne koleżeństwo.

Mnóstwo nowych pomysłów, wiele nowych sposobów patrzenia na rzeczy, wiele odkrywania na nowo koła, mnóstwo nadziei na zmianę. Wiele sesji o tym, jak poprawić środowisko dla uczniów, jak angażować studentów medycyny, jak budować program nauczania, jak oceniać mieszkańców.

I wiele sesji na temat dobrego samopoczucia.

Przynajmniej zwracamy uwagę na dobre samopoczucie, zdając sobie sprawę, że stres związany z pracą w środowisku, któremu pozwoliliśmy się wytworzyć wokół nas, w którym staramy się praktykować medycynę, jest szkodliwy dla naszego samopoczucia.

Jedna z sesji nosiła tytuł „Zbuduj własną gaśnicę – praktyczne sposoby na zmniejszenie wypalenia zawodowego pracowników”.

Większość sesji zajmuje wydzielone pomieszczenia, które dzielą większą salę konferencyjną hotelu, zwykle tylko niepodzielną salę posiedzeń plenarnych lub specjalnego gościa.

Każda mniejsza sala warsztatowa ma najwyżej 50 miejsc, a na każdym krześle znajdują się ulotki, co jest trochę pracy dla nas wszystkich w małych grupach.

Ale ten był inny. Pokój był wypełniony po brzegi. Dużo nerwowego śmiechu, ludzie stojący pod ścianami, siedzący na podłodze. Nawet odważył się usiąść w pierwszym rzędzie. Szukasz odpowiedzi.

Prezenterzy wyglądali na nieco zszokowanych, kiedy zdali sobie sprawę, ile osób wcisnęło się do pokoju, aby usłyszeć, jak rozwiązują problem wypalenia dostawcy.

Nie sądzę, żeby ktokolwiek naprawdę myślał, że dadzą nam odpowiedź, odpowiedzi, rzeczy, które musimy zrobić, tę jedną rzecz, którą musimy zmienić, kilka rzeczy, które musimy zrobić, aby nasze życie było opieka zdrowotna tak prosta, jak kiedyś sobie wyobrażaliśmy, że mogą być wszystkie.

Ale myślę, że przynajmniej spodziewano się, że otrzymamy nowe, potężne narzędzia, techniki oparte na dowodach, które pomogą nam wszystkim przetrwać szalone, udręczone dni, w których wszyscy żyjemy, radząc sobie z obecną klęską zdrowotną.

Ostatecznie był to bardzo udany warsztat. Po ponownym zebraniu się z naszych grup roboczych, w których wszyscy próbowaliśmy pokonać niektóre bariery i wymyślić własne pomysły, ujawnili, co robili na spotkaniach wydziałów własnej instytucji.

Ci ludzie zebrali sugestie od wykładowców na temat rzeczy, które według ludzi przyczyniają się do ich wypalenia i sklasyfikowali je jako zielone, żółte lub czerwone.

Przeszukali wszystkie pomysły zgłoszone przez ludzi i wymyślili sposób na zrobienie rzeczy, które były łatwe do zrobienia.

Ktoś z ich oddziału narzekał na lokalizację chłodnicy wody, więc przestawili chłodnicę. Ktoś chciał mieć skrzynkę odbiorczą UPS w biurze, więc to było ustawione.

Te otrzymały zielone światło, były to nisko wiszące owoce, te były łatwe do naprawienia.

Te oznaczone jako żółte światła były rzeczami, które mogliby zmienić, mogliby wydobyć trochę pieniędzy z tych władz, mogliby zasugerować alternatywę, ale nie było łatwej automatycznej naprawy, nie natychmiastowe rozwiązanie, bez gwarancji, że to zrobią.

A czerwone światła, cóż, to były trudne nie, rzeczy, o których właśnie powiedziano im po prostu, że nie można ich zrobić – że ludzie próbowali, że poproszono odpowiednie władze, i rozsądne wyjaśnienie, dlaczego tak się stało. to się nigdy nie wydarzyło. I każdy powinien to zaakceptować i iść dalej. Przestań pytać.

Czerwone światło, stop.

Prowadzący warsztaty poinformowali, że po wprowadzeniu tej koncepcji, tej strategii, nowego paradygmatu do swojego działu, a teraz dołączyli odpowiedź na wszystkie prośby o zmianę w pierwszych kilku minutach ich kwartalnego spotkania, że członkowie dywizji zgłaszali wzrost satysfakcji, gdy niektóre rzeczy zostały zapalone na zielono, powiedziano im, że żółte światła są w toku i otrzymali wyjaśnienie, dlaczego czerwone światła nigdy nie miały się wydarzyć.

Zdecydowanie nie ma nic złego w małym sukcesie, niektóre rzeczy, które dostajesz zielone światło, zawsze sprawiają, że czujemy się lepiej. Wiedząc, że ktoś usłyszał prośbę, że chociaż nie została ona teraz zatwierdzona, wiemy, że nad nią pracują – to może sprawić, że poczujemy się lepiej w stosunku do tych, którzy są w połowie drogi, którzy nie są zdecydowanie tak lub zdecydowanie Nie.

Ale to czerwone światła, które wszyscy mieliśmy zaakceptować, sprawiają, że czuję, że mówiono nam zbyt długo, że odpowiedź brzmi: nie, że zmiana jest niemożliwa.

Jeśli odpowiedź brzmi nie w odniesieniu do wszystkich naprawdę ważnych rzeczy, które chcemy zmienić w naszym systemie opieki zdrowotnej, to myślę, że pytamy niewłaściwych ludzi i myślę, że nadszedł czas, aby ludzie, którzy mówią, że nas nie słyszą, kiedy mówimy, że nie jesteśmy nie przyjmie odpowiedzi.

Nie mówimy o głupich, błahych żądaniach. Nie chcę pozłacanego stołu egzaminacyjnego ani platynowego stetoskopu.

Ale kiedy my świadczeniodawcy, ci z nas, którzy opiekują się pacjentami, mówimy, że system jest brutalnie zepsuty i rani naszych pacjentów i rani członków naszego zespołu opieki zdrowotnej, wtedy nadszedł czas, abyśmy przeformułowali pytania, abyśmy mogli uzyskać odpowiedzi, których oczekujemy.

Kiedy zdajemy sobie sprawę, że nasi pacjenci potrzebują więcej środków na zdrowie psychiczne, nie chcemy, aby im odmawiano.

Kiedy usługodawcy mówią nam, że praktykują w środowisku, w którym czują się niebezpiecznie, nie chcemy, aby im odmawiano.

Kiedy studenci i mieszkańcy unikają kariery w podstawowej opiece zdrowotnej, ponieważ doświadczają tylko obecnego toksycznego środowiska i prosimy o zmianę, nie chcemy już, aby im odmawiano.

Kiedy mówimy, że nie możemy sprostać konkurencyjnym wymaganiom miażdżącej głośności i powolnemu uważnemu tempu, którego potrzebują nasi pacjenci, aby naprawdę byli zdrowi, nie chcemy słyszeć nie.

Nie, to zła odpowiedź. To nie do przyjęcia.

Musimy zmienić sytuację i sprawić, by rzeczy, które naprawdę mają znaczenie dla naszych pacjentów i opiekujących się nimi dostawców, sprawiły, że były to nisko wiszące owoce, łatwe do powiedzenia „tak”.

Zielone światło, idź.

„To, czego nauczyło nas ostatnie 8 lat, to to, że reforma opieki zdrowotnej wymaga opartego na faktach, ostrożnego podejścia, kierującego się tym, co najlepsze dla narodu amerykańskiego. Dlatego Republikanie planują uchylenie ACA bez planu jej zastąpienia i ulepszenia jest taki lekkomyślny ”, pisze prezydent Barack H. Obama w New England Journal of Medicine ~ Uchylenie ACA bez zastąpienia – ryzyko dla amerykańskiej opieki zdrowotnej Jak możemy zminimalizować nadużywanie lub niepotrzebną opiekę? Dr Juliet Rumball-Smith i jej współpracownicy pytają w JAMA ~ Wykorzystanie elektronicznej dokumentacji medycznej do zrozumienia i zminimalizowania nadużywania Nowe partnerstwo między dawcami a farmaceutą będzie miało na celu „zgromadzenie zapasów szczepionek przeciwko trzem znanym zagrożeniom wirusowym” – pisze Donald G. McNeil Jr. w The New York Times ~ Donors and Drug Makers oferują 500 milionów dolarów na kontrolowanie globalnych epidemii Dr Kirstin W. Scott, MPhil i współpracownicy badają w Annals of Internal Medicine, czy wzrost zatrudnienia lekarzy w szpitalach wpłynął na jakość opieki ~ Zmiany w Stowarzyszenia szpitali i lekarzy w szpitalach w USA i ich wpływ na jakość opieki „My, lekarze, możemy zrobić więcej, aby poprawić sposób, w jaki angażujemy się, wspieramy i kształcimy” opiekunów rodzinnych, pisze Dhruv Khullar w The New York Times ~ Who Will Care for The Caregivers? Na blogu Health Affairs Donald M. Berwick, Thomas W. Nolan i John Whittington opisują potrójne zagrożenie związane z opieką zdrowotną ~ The Triple Aim: Care, Health, And CostC hana A. Sacks, MD, Robert H. Goldstein, MD, i Rochelle P. Walensky, MD, MPH, wyjaśniają, dlaczego może nadszedł czas, aby zrewidować kryteria krwiodawstwa gejów, w New England Journal of Medicine ~ Przemyślenie zakazu – zaopatrzenie w krew w USA i mężczyźni uprawiający seks z mężczyznami

Fred N. Pelzman, MD, z Weill Cornell Internal Medicine Associates i cotygodniowy bloger MedPage Today, śledzi, co dzieje się w świecie medycyny podstawowej. Pelzman’s Picks to zbiór linków https://yourpillstore.com/pl/flexumgel/ do blogów, artykułów, tweetów, badań w czasopismach, opinii i wiadomości dotyczących podstawowej opieki zdrowotnej, które przyciągnęły jego uwagę.

„Po nieobecności prezydenta Baracka Obamy w debacie o„ Obamacare ”coraz mniej chodzi o„ Obamę ”, a bardziej o„ opiekę ”- co znacznie komplikuje sprawę republikańskim ustawodawcom” – pisze Jonathan Martin w The New York Times ~ With Coverage w Peril and Obama Gone, krytycy Health Law cichną Jak wygląda nowa wersja Common Rule, która nadzoruje etyczne prowadzenie badań na ludziach? Jerry Menikoff, MD, JD i współpracownicy wyjaśniają w New England Journal of Medicine ~ The Common Rule, Updated Jak ekspansja ACA Medicaid wpłynęła na lokalizację, status ubezpieczenia i rodzaj wizyt na oddziałach ratunkowych? Dr Craig Garthwaite i jego koledzy pytają w swoim nowym badaniu, opublikowanym w Annals of Internal Medicine ~ Insurance and Hospital Emergency Access Access: Evidence From the Affordable Care Act Nowe badanie wykazało, że praktyki lekarzy przepisywania opioidów mogą wpływać na ryzyko nadużywania przez pacjenta na dłuższą metę, Jan Hoffman pisze w The New York Times ~ Długoterminowe użycie opioidów może zależeć od lekarza, który go przepisał. W obliczu perspektywy zapłacenia tysięcy dolarów za wizytę na pogotowiu Jha został w domu, „Dan Gorenstein pisze w The Washington Post ~ Przy wysokim odliczeniu nawet lekarz może zmienić stan zdrowia W Kaiser Health News Stephanie O’Neill wyjaśnia sukces ACA w niektórych regionach ~ Co sprawiło, że Obamacare odniosło sukces w niektórych stanach? Podpowiedź: To nie jest polityka Kwame Anthony Appiah bada etykę leczenia siebie za pomocą leczenia śledczego w The New York Times ~ Czy naukowiec badający leczenie Alzheimera może spróbować samemu? Naukowcy napotkali wiele niepowodzeń w zrozumieniu i leczeniu choroby Alzheimera.