Niedawno udowodnił to publikując swój list o małżeństwie i rodzinie „Amoris laetitia”, kiedy otwarcie i bardzo blisko ludzi pisał o wspólnocie i seksie, zamiast gubić się w papieskich zakonach.

Niedawno udowodnił to publikując swój list o małżeństwie i rodzinie „Amoris laetitia”, kiedy otwarcie i bardzo blisko ludzi pisał o wspólnocie i seksie, zamiast gubić się w papieskich zakonach.

Niedawno udowodnił to publikując swój list o małżeństwie i rodzinie „Amoris laetitia”, kiedy pisał otwarcie i bardzo blisko ludzi o wspólnocie i seksie, zamiast gubić się w papieskich zakonach. Franciszek wielokrotnie udowadnia, że ​​nie trzyma się sztywnych form, ale zna i rozumie potrzeby ludzi XXI wieku.

Więc wie też o braku księży i ​​problemach Kościoła z byciem atrakcyjnym dla młodych wierzących. Według Radia Watykańskiego stały diakonat, który jest otwarty również dla żonatych, jest obecnie jedyną formą powołania w Kościele katolickim, która wciąż rośnie w Europie. Zezwolenie kobietom byłoby wyraźnym sygnałem, że Kościół może przyciągnąć wiele nowych wyznawców. Jednak w ostatnim czasie synod rodzinny zajmował się tym tematem tylko marginalnie.

Nie pierwszy wypad

Były przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec Robert Zollitsch już w 2013 roku wypowiadał się za diakonatem dla kobiet – i inicjatywa ta spotkała się w wielu miejscach z odrzuceniem. W tamtym czasie Zollitsch opowiadał się za przyjmowaniem kobiet jako diakonów w nowym, specjalnym biurze. A więc bez konsekracji.

Papież idzie jeszcze dalej z pomysłem komisji studyjnej, ponieważ chodzi o badanie stałego urzędu diakońskiego. Ale kim w ogóle są diakoni? Ich konsekracja jest najniższym z trzech poziomów konsekracji w kościele, po której następuje konsekracja kapłańska i biskupia – ale nie muszą. Diakoni mogą udzielać pewnych sakramentów, takich jak chrzest, ale nie Eucharystii czy spowiedzi.

Kardynał Karl Lehmann z Moguncji również niedawno prowadził kampanię na rzecz urzędu diakońskiego dla kobiet. „Niestety, upłynęło zbyt dużo czasu, zanim w Rzymie zapadła decyzja o stałym diakonacie dla kobiet” – narzekał. Decyzja nie została jeszcze podjęta, a ramy czasowe powołania Komisji były początkowo niejasne. Jedyne, co jest pewne, to to, że cicha marginalna notatka Papieża znów zamieniła się w huk.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

»

Negocjacje koalicyjne będą kontynuowane w piątek po południu na najwyższym szczeblu.https://yourpillstore.com/pl/triapidix300-opinie-forum-efekty-oraz-sklad-i-gdzie-kupic/ Prezes ÖVP Sebastian Kurz i szef FPÖ Heinz-Christian Strache spotykają się o 16:00 w Palais Epstein. Omówione zostaną tymczasowe wyniki klastrów i „projekty latarni morskich”. Plik

Cofnięcie planowanego ogólnego zakazu palenia w restauracjach

podobno znowu spadł ze stołu.

W okresie poprzedzającym rozmowy popołudniowe negocjatorzy nie wypowiadali się zbytnio na ten temat. W ostatnich dniach w mediach pojawiły się spekulacje na temat wycofania planowanego ogólnego zakazu palenia w gastronomii – żądanego przez FPÖ. Nie zostało to oficjalnie potwierdzone ani przez ÖVP, ani przez FPÖ. Reinhart Waneck, który negocjuje w imieniu FPÖ w wydziale zdrowia, powiedział, że prawo dotyczące palenia nie było do tej pory przedmiotem negocjacji w tej grupie negocjacyjnej.

Według sekretarza generalnego FPÖ Herberta Kickla, kwestia, jak należy potraktować zakaz palenia, nie była jeszcze przedmiotem negocjacji między FPÖ a ÖVP. Według komunikatu prasowego FPÖ przeciwne doniesienia medialne są nieprawdziwe.

Mario Pulker, prezes Stowarzyszenia Izby Gospodarczej dla Gastronomii, stwierdził na prośbę, że jego poziom informacji był taki, że temat jest negocjowany na najwyższym szczeblu – czyli między Kurzem a Strache. Stowarzyszenie zawodowe zastanawia się, jak mógłby wyglądać przepis prawny. Dopiero w czwartek odbyła się rozmowa z wiceburmistrzem Wiednia Johannem Gudenusem (FPÖ).

Partia Wolności wielokrotnie opowiadała się za utrzymaniem obecnych przepisów dotyczących pubów. Byłoby sukcesem dla właścicieli, gdyby nie nadszedł ogólny zakaz, bo na nim by ucierpieli – poinformowało w piątek środowisko FPÖ. W międzyczasie „Krone” (wydanie online) donosiło, że ÖVP już odrzucił partnera negocjacyjnego.

Czy jesteś za zniesieniem ogólnego zakazu palenia w restauracjach?

  • Tak, to miałoby sens.
  • Nie, to byłby krok wstecz.
  • Nie obchodzi mnie to.

głosować

Pokaż wyniki

Opór wobec rzekomego zniesienia zakazu palenia

Powstaje już sprzeciw wobec rzekomo wynegocjowanego przez FPÖ i ÖVP ogólnego zakazu palenia od maja 2018 r. Przeciwnicy niebieskiego dymu w pubach ostrzegali w piątek przed cofaniem się w kwestii ochrony niepalących, nawet wśród gospodarzy nie byłoby bezsporne, gdyby zniesiono ogólny zakaz palenia.

Minister zdrowia Pamela Rendi-Wagner (SPÖ) powiedziała, że ​​gastronomia bezdymna w Austrii, o której zdecydowali w 2015 roku ÖVP i Sebastian Kurz, była sukcesem z punktu widzenia polityki zdrowotnej. „Zygzakowaty kurs ÖVP byłby ogromnym krokiem wstecz”. Zakazy palenia w innych krajach wykazałyby pozytywny trend w chorobach dróg oddechowych, zawałach serca i przedwczesnych porodach.

„Zygzakowaty kurs ÖVP byłby ogromnym krokiem wstecz”

„Byłoby całkowicie niezrozumiałe i nieodpowiedzialne z medycznego punktu widzenia, gdyby nagle odwrócenie trendu, który w końcu się rozpoczął i trwale go zniszczyło”, powiedział lekarz i prezydent pomocy onkologicznej Paul Sevelda. Palenie jest odpowiedzialne za jedną trzecią wszystkich nowotworów. Inicjatywa „Nie pal” z wielkim niepokojem śledzi negocjacje koalicyjne.

Vivid, specjalistyczna agencja ds. Profilaktyki uzależnień, nie ma zrozumienia dla uchylenia ustawy tytoniowej uchwalonej w 2015 roku. „Okres przejściowy trwał prawie trzy lata. Ten niezwykle długi okres dał wszystkim zaangażowanym wystarczająco dużo czasu, aby się do niego przyzwyczaić” – napisano w programie. Dla dyrektor zarządzającej Claudii Kahr „jest oczywiste, że obecne prawo dotyczące ochrony osób niepalących nie działa”. Austria jest krajem UE, w którym obowiązują najgorsze przepisy dotyczące tytoniu od 2007 r. – odniosła się do rankingu „European Tobacco Control Scale”.

Brak jednomyślnej opinii wśród gospodarzy

Wśród gospodarzy nie ma jednomyślnej opinii na temat palenia. „Inicjatywa na rzecz zdrowej konkurencji w gastronomii”, która według własnych informacji obejmuje 15 restauracji, opowiada się za jednolitymi warunkami ramowymi dla wszystkich gospodarzy, bo wielu restauratorów łamie dotychczasowe zasady – powiedział rzecznik Peter Tappler. „Jestem w stu procentach pewien, że większość opowiada się za zakazem palenia, ponieważ żaden karczmarz nie chce znowu mieć do czynienia ze zmianą”. Ogólny zakaz palenia to także równe szanse dla wszystkich restauratorów.

Twórca wina raz po raz sprzeciwia się prawu palenia Co., Heinz Kammerer. W 2015 roku przeprowadził ankietę wśród swoich gości. 75 proc. Opowiedziało się za wprowadzeniem zakazu palenia, który wejdzie w życie dopiero w 2018 r., Jak najszybciej. W winiarniach od lipca 2015 roku obowiązuje zakaz palenia.

Zdecydowanym zwolennikiem palenia jest jednak wiedeński restaurator Heinz Pollischansky. Koniec planowanego ogólnego zakazu palenia „oznaczałby przetrwanie właścicieli”, powiedział Pollischansky. Jego zdaniem zakaz dotknąłby przede wszystkim najmłodszych. Pollischansky wezwał do powrotu do rozporządzenia z 2008 r., Aby właściciele mogli ponownie zdecydować, czy chcą prowadzić zakład dla palących, czy dla niepalących. Według Pollischansky’ego zinterpretował zapowiedź ÖVP podczas kampanii wyborczej, że chce zredukować biurokrację w tym kierunku.

Prezes Stowarzyszenia Gastronomicznego w Izbie Gospodarczej Mario Pulker zakłada, że ​​FPÖ dotrzyma obietnicy wyborczej i że ÖVP jako partia biznesowa nie zignoruje życzeń gospodarzy. Ogólny zakaz palenia został wprowadzony w 2015 r. Pod silną presją SPÖ, ale według przedstawiciela interesów, który twierdzi, że sam prowadzi bar dla niepalących, nie należy prowadzić polityki zdrowotnej właścicieli. Pulker obawia się jednak, że zwłaszcza na wsi goście będą migrować z karczmy do klubów.

Również główne skojarzenie z zatrzymaniem

„Ze względów zdrowotno-politycznych” główne stowarzyszenie zakładów ubezpieczeń społecznych również wypowiedziało się w piątek przeciwko zniesieniu zakazu palenia w restauracjach, który został zatwierdzony od maja 2018 r. Rzecznik głównego stowarzyszenia zwrócił uwagę APA, że palenie jest niebezpieczne dla zdrowia i jest przyczyną wielu zgonów.

Dlatego też firmy ubezpieczeniowe inwestują w profilaktykę. Jako przykład główny rzecznik stowarzyszenia podał telefon dla niepalących. Pod bezpłatnym numerem 0800 810 013 anonimowe porady dla tych, którzy chcą rzucić palenie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. W tym celu dostępna jest również strona internetowa www.rauchfrei.at.

Ogólne zasady dominują w całej UE

We wszystkich 28 krajach UE obowiązują zakazy palenia, między innymi dlatego, że w 2009 r. W Brukseli przyjęto rezolucję wzywającą wszystkich członków do zapewnienia, aby do 2012 r. Wszystkie przestrzenie publiczne w budynkach były wolne od dymu. Zakazy palenia w gastronomii nie są jednolite, ale dominują przepisy nie przewidujące wyjątków, np. Palarnie.

Kraje takie jak Irlandia, pionier, nie potrzebowały zaproszenia ze strony UE do podjęcia działań. Ogólny zakaz palenia w zamkniętych przestrzeniach publicznych i we wszystkich miejscach pracy, w tym we wszystkich pubach i restauracjach, obowiązuje od 29 marca 2004 roku. Rok później we Włoszech nastąpiło zaprzestanie palenia w budynkach użyteczności publicznej i restauracjach od stycznia 2005 r. – tutaj możliwe są strefy dla palących, ale są one rzadko używane ze względu na surowe wymogi.

© APA / Christina Uhl

W Austrii 1 stycznia 2009 r. Ustawa o tytoniu wprowadziła „fundamentalny” zakaz palenia w pubach, z wyjątkiem oddzielnych palarni i małych restauracji. W tym czasie w Finlandii i Francji obowiązywał już ogólny zakaz palenia. Republika Czeska okazała się spóźniona w UE, ale od Światowego Dnia Bez Tytoniu 31 maja 2017 r. Zakaz obowiązuje również w raju byłych palaczy.

Ale są też kraje UE, w których zakazy palenia nadal obowiązują z wyjątkami. Na przykład w Niemczech kompleksowa ochrona przed niebezpieczeństwami związanymi z paleniem była dostępna tylko w restauracjach w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Kraju Saary. W innych krajach związkowych nadal obowiązują różne przepisy, ale jeśli palenie jest dozwolone, do restauracji można wejść tylko od 18 roku życia.

Pokoje lub strefy dla palących są również dozwolone między innymi w Polsce i na Słowacji, ale ogólny zakaz palenia obowiązuje w 17 krajach. W maju liczba ta wzrośnie wraz z Austrią do 18 z 28 krajów UE, w których palenie jest zabronione w zamkniętych przestrzeniach publicznych, środkach transportu publicznego i w miejscu pracy.

Negocjacje były otwarte

Wobec zaskakująco wysokiej prognozy deficytu przedstawionej przez Ministerstwo Finansów w ubiegłym tygodniu niejasne jest jednak finansowanie projektów, w szczególności obniżek podatków.

Grupa sterująca, na czele której staną Kurz i Strache, spotka się o 16:00 w Palais Epstein, tuż obok budynku parlamentu. W przeciwieństwie do ostatniego razu po „krachu gotówkowym”, na przykład po tym nie będzie konferencji prasowej, negocjacje będą otwarte – poinformował. Dlatego oświadczenia medialne należy podawać tylko na początku. W miniony piątek Kurz i Strache przedstawili swoje „meta-cele”, w tym plan obniżenia podatku i składki do 40 proc.

Niewielkie możliwości obiecanych obniżek podatków

Na razie rząd ma niewielkie pole manewru w kwestii obiecanych obniżek podatków, pomimo dobrej sytuacji gospodarczej, ponieważ unijne cele deficytu również muszą zostać osiągnięte. Ponadto negocjatorzy koalicyjni przedstawili szczególnie ostrożnie skalkulowane dane dotyczące deficytu podczas „spadku gotówki” w zeszłym tygodniu. Zgodnie z tym w nadchodzącym roku Austria stanęłaby w obliczu „deficytu strukturalnego” w wysokości 1,5 procent produkcji gospodarczej.

To byłoby o dobre 3,8 miliarda euro więcej niż zezwala UE na 0,5 procent. Jednak dodatkowe koszty związane z kryzysem uchodźczym w 2018 roku (chyba po raz ostatni na tym poziomie) można odliczyć od deficytu, co zmniejsza potrzebę oszczędności o 1,3 mld euro. Istnieją również znacznie korzystniejsze prognozy deficytu Komisji Europejskiej i WIFO: w swojej aktualnej jesiennej prognozie Komisja Europejska spodziewa się deficytu tylko na poziomie 0,9 procent, Wifo na poziomie 0,6 procent. Uwzględniając październikowe uchwały Rady Narodowej, które nie były tu jeszcze brane pod uwagę, byłoby to około 0,8 proc., Ale i tak znacznie mniej niż zakładano w przypadku „spadku gotówki”.

Eksperci postrzegają prezentowane przez Ministerstwo Finansów dane dotyczące wysokiego deficytu jako zwykłą procedurę przed negocjacjami budżetowymi: w celu powstrzymania dodatkowych żądań sytuacja budżetowa jest przedstawiana możliwie negatywnie. Sprzyjałoby temu również to, że ministerstwo podało do Brukseli w połowie października nieco korzystniejszą prognozę deficytu (tj. 1,1 zamiast 1,5 proc.). W resorcie jest to jednak odrzucone: tam prognozę deficytu, która została podniesiona do 1,5 proc., Uzasadniają październikowe uchwały Rady Narodowej i „dostosowania techniczne” w niektórych obszarach.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

»

Zakaz alkoholu na Praterstern

: Szef dystryktu Uschi Lichtenegger krytykuje zakaz – niektórzy bezdomni wyemigrowali na Prater.

Dzięki

Zakaz alkoholu na Praterstern

nie należy tego robić: Wiedeń chce ustanowić ukierunkowaną opiekę dla alkoholików. Poinformowała o tym radna ds. Zdrowia i opieki społecznej Sandra Frauenberger (SPÖ) w czwartek przy okazji konferencji prasowej z APA.